Vali Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su Hanımefendi 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte gaziler ve aileleri ile bir araya geldi.

Vali Ali Ihsan Su ve Eşi Zeliha Su ev sahipliğinde Suphi Öner Öğretmenevinde gerçekleşen programa, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, kaymakamlar, il müdürleri, il protokolü üyeleri ile gaziler ve aileleri katıldı.

Programda yaptığı konuşmasında gaziler ve aileleri ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali İhsan Su; “Tarihten günümüze milletimiz hiçbir zaman esaret altında kalmamış kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini bir bir kırmıştır. Daima vatanına, milletine, özgürlüğüne, bayrağına ve  ezanına sahip çıkmıştır. Bu  itibarla tarihten günümüze vatanımız, milletimiz, ülkemiz, bayrağımız, ezanımız ve  mukaddesatımız için hayatını ortaya koyarak seve seve canlarını veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Hayatta olanlara sizlere sağlık, afiyet ve mutluluk diliyor, bir kez daha Gaziler Gününüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda Vali Ali İhsan Su ve Zeliha Su Hanımefendi, gazilerimiz ve aileleri ile yakından ilgilenerek, sohbet etti.