Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey bir dizi programa katılmak üzere Mersin’e geldiler.

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekilleri, Mersin Orman Bölge Müdürümüz Kenan Akduman, şube müdürleri ve kurum personelleri eşlik etti.

Sayın Bakan Pakdemirli, sektör temsilcileri ile yaptığı bir dizi etkinlik ve toplantılarda “Mersin İlimizde son 18 yılda Ormancılık faaliyetlerimiz kapsamında 32 bal ormanı, 34 mesire yerimiz, 6 binin üzerinde aileye 100 milyonun üzerinde Orköy kredisi ve 402 köyde 1,5 milyon gelir getirici tür fidanı dikildiğini, 2021 yılında ormancılık alanında 40 milyon yatırımla 10 projenin hayata geçirildiğini, bu çerçevede; 17 milyon fidan dikeceğini, 5 milyon fidanı burada üretildiğini, 2 bal ormanı, 7 mesire yeri tesis edildiğini, 240 aileye 11.4 milyon Orköy kredisi ve hibe desteği verildiğini” ifade etti.

Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Bölge Müdürümüzden faaliyetlerimize ilişkin bilgi alarak, bu çalışmalarda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür etti.