​Ülkemizde orman yangınları ile mücadele edilirken aynı zamanda yanan alanların bir an önce ağaçlandırılması ve yangının izleri silinmeye başlandı.

Bölge Müdürlüğümüz Gülnar ve Silifke Orman İşletme Müdürlükleri sorumluluk sahasında bulunan ve 28-29 Temmuz 2021 tarihlerinde Aydıncık ve Silifke ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması için çalışmalara başlandı.

Orman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer, İşletme Pazarlama Daire Başkanı Ahmet Aydın, Orman İdaresi ve Planlama Daire Başkanı Murat Çevirme, Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temur, İşletme Pazarlama Daire Başkan Yardımcısı Reşat Benli Mersin Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek yanan alanlarda inceleme ve  değerlendirmelerde bulundular.

Daire Başkanlarımızı Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, şube müdürleri, işletme müdürleri, müdür yardımcıları ve şefler karşıladı.

Bölge Müdürü Akduman, yanan alanlara ilişkin yapılan planlama ve çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Daire Başkanlarımız, meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanlarda hasar tespit çalışmalarının yapılarak, yol haritasının belirleneceğini, bu sahaların en kısa sürede ağaçlandırılması için gerekli her türlü desteğin Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından sağlanacağını belirttiler.