EVİN İLYASOĞLU / HALİT TURGAY

Oda Müziğinin Büyüsü

“Açıklamalı Sohbetli Çevrimiçi Dinleti”

Akdeniz Opera ve Bale Kulübümüz sanata, sanatçıya ve büyük AKOB ailesini oluşturan sanatsever dostlara hizmet etmeye devam ediyor. Bu zor zamanların kolaylaştırıcısı olarak uyguladığımız çevrimiçi etkinliklerimizin üçüncüsünü  25 Haziran 2021 Cuma günü saat 20:30 da gerçekleştiriyoruz. “Oda Müziğinin Büyüsü”nü konuşacağız.

AKOB Dinletilerimizin üçüncüsünde konuklarımız;

Evin İLYASOĞLU müzik yazarı, radyo ve televizyon programı yapımcısı, öğretim görevlisi.

Doç. Dr. Hakan Halit TURGAY flütist, besteci ve akademisyen.

Evin İlyasoğlu, 7 yaşında piyano çalmaya başlamış; yıllar içinde müziği yazmak, müziği anlatmak tutkusuyla radyo –TV programcılığı, yazarlık ve hocalık yapmıştır.

2016 yılında Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB) ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ortaklığında düzenlenen ve sonrasında AKOB tarafından ulusal bazda sürdürülen, gelecek yıllarda uluslararası olması hedeflenen Oda Müziği Yarışmalarının temellerini atan sanatçı bu yarışmada üç sene boyunca jüri üyeliği yapmıştır. 26-27 Haziran 2021 tarihinde düzenlenecek olan AKOB 4. Ulusal Oda Müziği Yarışmamızın da jürisindedir.

25 Haziran 2021 akşamı, ürettikleri değerlerle pek çok ödüle sahip iki konuğumuzla, ekranlar aracılığıyla, Oda Müziğinin Tarihsel Gelişimi konusunda derin sohbetler edip örnek kayıtlar dinleyeceğiz. Müzikseverlerin yanı sıra konservatuvar öğrencileri için bu türün öne çıkarılması gereği, akademik süreçlerde eğitim desteklerinin önemi ve çabaların anlatılacağı “Açıklamalı Sohbetli Çevrimiçi Dinleti” etkinliğimizde Oda Müziğinin Büyüsünü yaşamak için sizleri de aramıza bekliyoruz.