????????????????????????????????????

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali açılış konseriyle birlikte

2021 MUMF Ödülleri de sahiplerini buldu.

    19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF) Gala Konseri, 11 Eylül 2021 Cumartesi saat: 20.00’de Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda seslendirildi. 

    Şef Rustam Rahmedov yönetiminde, usta keman sanatçısı Ceyla Ganiyeva’nın solist olarak yer aldığı konsere Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik etti. Konserde, Danatar Ovezov ile Yuliy Meytus’un Leyli ve Mecnun operasından Uvertür, Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe, Kara Karaev’in Keman ve Orkestra İçin Konçerto, Ferit Tüzün’ün Esintiler eserleri seslendirildi. Ganiyeva, Keman Konçertosu’nun ardından 100. doğum yılı anısına Arjantinli Besteci Astor Piazzolla’nın Oblivion eserini bis olarak seslendirdi. 

     Konser öncesi gerçekleştirilen açılış töreninin sunuculuğunu Aydın Kahraman üstlenirken açılış konuşmasını MUMF Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptı. Hemen ardından 2021 MUMF Ödülleri sahiplerine takdim edildi. Bu yılın ödülleri, Festival Sanat Ödülü Doç Ahad Asker’e, Festival Kent Ödülü Kemal Rastgeldi’ye, Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü Memet Çelik’e verildi.

    Konsere, MUMF Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı ve Kurul üyeleriyle birlikte, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adına Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Bengi İspir Özdülger, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Egin, KKTC Başkonsolosu Zalihe Mendelli, Baro Başkanı Gazi Özdemir, katıldı. 

   “Sanat İyileştirir” temasıyla hayat bulan Festival, 02 Ekim’e kadar sekiz mekanda, sekiz konsere daha ev sahipliği yapacak. 

  Diğer konserler için lütfen www.merfest.org.tr adresini ziyaret ediniz.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????