Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz beraberindeki heyet ile birlikte Model Fabrika ve Yenilik Merkezine ziyarette bulundu. 

Vali Pehlivan ve Vali Yavuz, beraberindeki heyet ile birlikte Model Fabrika ve Yenilik Merkezi içerisinde incelemelerde bulundu, Yenilik Merkezi Direktör Yardımcısı Bahittin Aslan’dan yürütülmekte olan çalışmalar  hakkında bilgiler aldı. 

Türkiye’deki ilk “Model Fabrika ve Yenilik Merkezi” olan; Yenilikçi teknolojilerin ve ürünlerin geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine destek olarak kentsel ekonominin gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır. Yerel öncü bir merkez olan Model Fabrika ve Yenilik Merkezinde üretim aşamasındaki çalışmaları yerinde inceleyen Vali Pehlivan ve Vali Yavuz, çalışanlarla bir süre sohbet etti, çalışmalarında kolaylıklar diledi. 
Vali Pehlivan ve Vali Yavuz’a ziyaretlerinde; Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Âdem Ceylan, Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol, İstanbul Mermerciler Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu 2. Başkanı Haluk Sekban ve Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.