Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, sanatın ve sanatçının içinden çıktığı toplumdan bağımsız düşünülemeyeceğini vurgulayarak, “Kültürel ve sanatsal gelişmenin temel koşulu özgürlükçü, demokratik ve sansürsüz bir ortamdır. Sanatın ve sanatçının yanında olacağım” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte Büyükşehir’in Emekli Evi’nden faydalanan üyelerden oluşan Gönülden Sesler Korosu’nun ‘Eskimeyen Şarkılar Konseri’ne katıldı. Konseri dinleyenler arasında; CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Emekli Evi üyeleri ile sanatseverler de yer aldı.

KÜLTÜR VE SANATI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİM
Mezitli’de kültür ve sanatı her zaman destekleyeceklerini ifade eden CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Tuncer, sanatın ve sanatçının içinden çıktığı toplumdan bağımsız düşünülemeyeceğini vurguladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sanata verdiği öneme dikkat çeken Tuncer, Seçer’e sanata, sanatçıya ve emekli yurttaşlara verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Mezitli’nin de Mezitlililerin de sorunlarını en iyi bilenlerden olduğunu ifade eden Tuncer, “Mezitli’nin her mahallesini tanıyorum. Mezitli’deki gencin de esnafın da çiftçinin de emeklimizin de sorunlarını biliyorum. Bu kardeşiniz bir yola çıktı. 1 Nisan’da belediye başkanı olduktan sonra da sanatın, sanatçının ve emeklinin yanında olacağım. Bunun referansı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’dir. Sizlere inanıyorum, güveniyorum” dedi.