Toros Üniversitesi Sempozyum Uzmanı Oğuz Kağan Bilici’nin koordinasyonunda Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde 02 Eylül 2021 tarihinde Ulusal Gastronomi, Beslenme, Gıda Bilimi & Teknolojisi Sempozyumu gerçekleştirildi. Pandemi sebebiyle online olarak gerçekleştirilen sempozyum aynı zamanda Toros Üni Tv’den de canlı olarak yayınlandı.

Ulusal Gastronomi, Beslenme, Gıda Bilimi & Teknolojisi Sempozyumu, Toros Üniversitesi başta olmak üzere, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleşti.

Sempozyum kapsamında açıklama yapan Aşçılık Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Kamuran Öztop, “ Toros Üniversitesi olarak ortaklarımız ile birlikte çok önemli bir sempozyum gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yeni açılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ve Aşçılık programımız ile çok daha kapsamlı ve önemli işlerin altına imzamızı atacağız…” şeklinde konuştu.

Ayrıca sempozyum kapsamında ‘’ İNOVATİF VE SÜRDÜRÜLEBİLİR GIDA GİRİŞİMCİLİĞİ PANELİ’’ gerçekleştirildi. Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) VI. ve VII. Dönem Yönetim/Danışma Kurulu Başkanı Ayferi Tuğcu moderatörlüğünde, Beslenme ve Diyet Uzmanı / Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak, Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer ve Şef / “Mutlu Mutfak” Markası kurucusu Elif Edes Tapan  panelistlerin katılımıyla tamamlandı.

Kapanış konuşması Toros Üniversitesi MYO Müdürü Öğr. Gör. Sabri Kalkan tarafından yapıldı. Sempozyum sonrasına toplu hatıra fotoğrafı çekildi.