Mersin İl Emniyet Müdürlüğünce PKK/PYD/YPG Terör Örgütünün kırsal alanında faaliyet yürüten şahıslar üzerinde yürütmüş olduğu çalışmalarda;

Örgütün kırsal alanına 2014 yılında katılım yapan Ş.Ü. isimli örgüt mensubunun ailesi ile yapılan görüşmeler neticesinde; Ş.Ü. isimli örgüt mensubu 13.09.2021 günü Irak Ülkesi Fiş Habur sınır kapısından KDP güçlerine 19.09.2021 günü de Şırnak ili Habur sınır kapısından güvenlik güçlerimize teslim olması sağlandı.

15/07/2021ile 01/10/2021 tarihleri arasında PKK/KCK, FETÖ/PDY, DEAŞ ve MKP terör örgütlerine yapılan operasyonel çalışmalar kapsamında gözaltına alınan (58) şüpheliden ; (12) şüpheli tutuklanmış, (30) şüpheli Adli Kontrol kararı ile serbest bırakılmış, (16) şüpheli ise Mahkemeden/Savcılıktan serbest bırakılmıştır.

Irak ve Suriye Ülkesinde PKK/PYD/YPG terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren örgüt mensuplarına yönelik aile görüşmeleri neticesinde ikna edilen (2) örgüt mensubunun teslim olması sağlandı.

Emniyet teşkilatı olarak Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, Üniversitelerimizin huzur ve güvenliği, öğrencilerimizin örgütün amaç ve ideolojilerine düşmemeleri, örgüt tarafından kandırılmamaları, vatandaşlarımızın emniyeti, huzuru ve güvenliği için terör örgütlerine yönelik olarak ülkemizin her bölümünde sürdürdüğümüz çalışmalar aralıksız olarak devam edecektir.