Akdeniz Belediyesi; ilçe sakini vatandaşların temiz ve sağlıklı bir kent ve çevrede yaşam hakkını korumak ve sürdürmek amacıyla, 7 gün 24 saat esasına göre kesintisiz bir şekilde temizlik hizmeti sunuyor.

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, merkez-kırsal ayırımı yapmadan haftanın 7 günü ilçenin 65 mahallesine temizlik hizmeti veriyor. Ekipler, bir yandan merkezde kalan mahallelerde büyük boy ve mini süpürge araçları ile süpürme işlemi yaparken, mobil süpürge ekibi de belirlenen program dâhilinde kırsal kesim ve köylere temizlik hizmeti sağlıyor.

GÜNDE 400 TON ÇÖP TOPLANIYOR, PAZAR YERLERİ YIKANIYOR

Akdeniz genelinde her gün yaklaşık 400 ton çöpü toplayıp araçlarla şehir dışına çıkaran ekipler, salgınla mücadele amacıyla mahallelerde kurulan pazar yerlerini de temizliyor, ardından ilaçlayıp dezenfekte ediyor. Ekipler, Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracı (ÇAÇA) ile 3 tonluk çöp konteynırları da boşaltırken, insan yoğunluğunun oluştuğu yerleri de salgına karşı dezenfektanlı su ile yıkayıp arındırıyor.

EKİPLER, AKDENİZ’İN HER NOKTASINA HİZMET VERİYOR

Yine müdürlük bünyesinde bulunan Çöp Taksiler ile de günün her saati özellikle kent merkezinin yoğun hareketlilik yaşanan bölgelerindeki çöp ve atıkları toplayan ekipler, büyük ve küçük boy süpürge araçlarıyla da cadde ve sokakları süpürüp yıkıyor. Bu çalışmaların yanı sıra, Mobil Temizlik ekibi de hazırladıkları plan ve program dâhilinde, özellikle kent merkezine uzak olan kırsal mahallelerin cadde, sokak ve meydanlarına çıkarma yaparak vatandaşlara temizlik hizmeti sunuyor.

Tonlarca moloz ve evsel atık toplanıyor, konteynırlar yıkanıyor

Diğer yandan moloz ekibi ise, inşaat veya tadilat çalışmaları sonrası ortaya çıkan tonlarca moloz ve atıkları iş makineleri yardımıyla kamyonlara yükleyip kent merkezinden çıkarırken; çocukların oyun alanına çevirdiği okul bahçeleri de yıkanıp temizleniyor; camiler, park ve yeşil alanlar gibi vatandaşların ortak kullandığı mekanlar önce temizliyor, ardından da ilaçlı su ile dezenfekte ediyor.

Merkez-kırsal veya uzak-yakın ayırımı yapmadan, ilçenin 65 mahallesine temizlik hizmeti veren ekipler, ilçe genelindeki binlerce çöp konteynırını da yine ilaçlı su ile yıkıyor, tonlarca molozu, her türlü evsel ve tarımsal atığı ilçeden çıkarıp temiz ve sağlıklı bir Akdeniz için gece-gündüz hizmet veriyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 7/24 esasına göre sundukları bu hizmet sayesinde, Akdeniz sakinlerinin temiz ve sağlıklı bir kent ve çevrede yaşam hakkını koruyup sürdürüyor.