Emeğiyle hayatını kazanan, alın teriyle geçimini temin eden ve ülkenin kalkınmasında önemli rol oynayan emekçi kardeşlerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü” tebrik ediyorum.

Çalışmak, üretmek, ülke ekonomisine katkı sağlamak, alın teri dökmek kutsal bir faaliyettir.1 Mayıs’ta emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günüdür. Türkiye’yi kalkındırmak, hepimizin evlatları için daha zengin, daha yaşanabilir bir ülke yapmak, bizim en başta gelen mücadelemizdir. Bu mücadelede, tüm çalışanlarımız, emekçilerimiz cephenin en ön safında yer alanlardır.

Atatürk’ün dediği gibi, “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır”. Görevin, işin ve emeğin büyüğü küçüğü yoktur.

Oto tamir atölyesinde yağ karasını yüzünde bir gurur işareti olarak taşıyan kardeşim;

Gözlerinin yorgunluğunu yollara, emanet yüklerini emektar kamyonuna yükleyen sürücü kardeşim;

Güz ayazında çatlayan elleriyle zeytin çuvalını dolduran kardeşim;

İmalat tezgahında bedeninin her zerresi, aldığı ücreti hak etmek için titreyen kardeşim;

Hastanede, devlet dairesinde, adliyede, maliyede, velhasıl her yerde, vatandaşımızın yükünü hafifletmek için, insanımızın işini görmek için ömrünü veren kardeşim;

Akşam evinize döndüğünüzde, biliniz ki, bu ülke size minnettardır. Bizler size minnettarız. Sizler ülkemizin güçlenip ileri gitmesi mücadelesinde isimsiz kahramanlarsınız.

Bu gün vesilesiyle, işlerini yaparken, çeşitli sebeplerle hayatını kaybetmiş olan işçilerimizin aziz hatıralarını saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Hepinizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Bu anlamlı günü, daha büyük mutluluklarla, daha müreffeh imkanlarla, yine başımız dik, güzel yurdumuzda birlik beraberlik içinde daha nice yıllar kutlayabilmeyi diliyorum.

Mustafa SEVER

Ak Parti MKYK Üyesi