Mezitli Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen Mersin Şubesi arasında yüksek oranlı toplu sözleşme imzalandı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Tüm-Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay, 2024 yılı için memur ve sözleşmeli çalışanları kapsayan toplu sözleşmeye imza attı. Taraflar arasında yapılan sözleşmede, 4688 sayılı yasaya göre en yüksek devlet memurunun ek göstergesinin çarpımı sonucu çıkan rakamın yüzde 120 üzerinden gerçekleşerek, 2024 yılı için en yüksek rakam olarak kayıtlara geçti.

Mezitli Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen Mersin Şubesi arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmeleri olumlu bir şekilde sonuçlandı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Tüm-Bel-Sen Şube Başkanı Mustafa Özbay’ın katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, 2024 yılı için geçerli olacak olan toplu sözleşme belirlendi.

Başkan Tarhan, yaptığı açıklamada, “Personelinin her zaman hakkını savunan ve adil yaklaşan bir yönetim anlayışımız oldu. Memur ve sözleşmeli personellerimiz için gerçekleştirdiğimiz sözleşme sürecinde karşılıklı anlaşma ve uzlaşı ile ortak karar aldık. Bu doğrultuda, Tüm-Bel-Sen Mersin Şubesi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yüzde 120 üzerinden bir anlaşmaya vardık. Çalışanlarımızın her zaman yanında olacağız. Şimdiden hayırlı olsun. ” dedi.

Yapılan anlaşma ile Mezitli Belediyesi’nde görev yapan memur ve sözleşmeli çalışanlar, 2024 yılında daha yüksek oranlarda maaş artışları ve diğer sosyal haklardan faydalanacaklar. 

Tüm-Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay, belediyede çalışan memur ve sözleşmeli personeller adına yapılan bu artıştan kaynaklı Başkan Tarhan’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılarının devamını diledi.