KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı, ülkemiz turizm sektörü ile işbirliği içinde, yurt dışı turizm tanıtım ve pazarlama çalışmaları kapsamında düzenlenen “İstanbul ACE of MICE 2021” turizm fuarına katıldı.

Fuar 28-30 Haziran 2021 tarihleri arasında “İstanbul Kongre Merkezi”nde gerçekleşecek. Konferans ve toplantı turizmi temalı “İstanbul ACE of MICE 2021” turizm fuarına ülkemiz 40 metre karelik bir stand kurarak katılmıştır.

Fuara Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, KITSAB’ı temsilen Oğuz Akançay, KITOB’u temsilen Fethi Boğaç, Kıbrıs Türk kahve kültürü temsilcisi Okyay Sadıkoğlu, İstanbul Turizm Tanıtım Koordinatörü Özge Palamutçu, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi personeli Pembe Kılıç ve Meryem Koç katılarak ülkemizi temsil etmektedirler.

Söz konusu fuardaki standımızda KKTC’nin konferans, seminer ve toplantı imkanlarını, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yansıtan çekici görseller kullanılmıştır.

Standımızı ziyaret eden misafirlere ülkemiz turizmi hakkında bilgiler verilerek, Kıbrıs Türk kahve kültürünü öğretmek adına kahve ve pastelli ikramında bulunulmaktadır.

Fuarı ziyaret eden misafirlere ayrıca tanıtıcı kumaş heybe, turizm tanıtım broşürleri, özel ilgi turizmi tanıtım broşürleri ve turistik haritalar dağıtılmaktadır.

Fuar öncesinde Bakanlığımızın, fuar organizasyon portalı üzerinden almış oluğu toplantı randevuları çerçevesinde fuardaki bazı katılımcı ve ziyaretçiler ile toplantılar yapılmakta ve ülkemize nasıl daha fazla turist çekilebileceği üzerinde çalışılmaktadır.

ACE of MICE turizm fuarına Türkiye’den ve diğer ülkelerden seyahat acenteleri, otelller, havayolu şirketleri, turizm teknolojileri şirketleri, turistik taşıma şirketleri standlar kurarak katılmışlar ve ayrıca turizm yazarları ve çok sayıda turizm camiasından ziyaretçilerin söz konusu fuarı ziyaret etmeleri beklenmektedir.