Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Isparta’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman ve kalabalık bir heyet tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Tatar’ının Isparta’daki ilk durağı sabahın ilk ışıkları ile birlikte Güneykent beldesindeki gül bahçeleri oldu.

Vali Baruş’un ev sahipliğinde Güneykent beldesindeki  gül bahçelerinden kendi elleriyle gül toplayan Cumhurbaşkanı Tatar ardından doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Kasabada bulunan Gülbirlik tesislerinde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar ve beraberindeki heyet ardından Gül havuzunda gül yapraklarıyla karşılandı.

Cumhurbaşkanı Tatar, ziyarette yaptığı açıklamada gül bahçelerinde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Gül bahçelerini hep duyduğunu ve ilk kez geldiğini belirten Tatar, “Doğamızın, tabiatımızın korunması ve geleceğe taşınması çok önemli. Burada ki çevrecilere, buradaki tabiatla uğraşanlara hepsine iyi dileklerimi iletiyorum. Bu bir kültürdür, Isparta’nın değerlerine sahip çıkmaktır. Eski Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel’i yad etmek istiyorum. Süleyman Demirel bizim için çok önemli bir kişilikti, Kıbrıs’a büyük hizmetleri geçmiştir. Isparta denildiğinde aklımıza hep onun ismi geliyor.” dedi.