Mersin İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) vatandaşları dolandıran (2) şahsı suçüstü kıskıvrak yakaladı.

 JASAT ekipleri; telefonda kendini güvenlik güçleri olarak tanıtan ve bu yolla vatandaşları dolandırarak haksız kazanç elde eden (2) şahsı tespit etti. Şüpheli şahısları ve kullandıkları aracı takibe alan Jandarma, şüphelilerin bir vatandaşı dolandırmaya çalıştığı esnada ise operasyon düzenledi.

Düzenlenen operasyonda dolandırıcılık şüphelisi şahıslar bir vatandaştan 132.000 TL nakit para, (4) adet çeyrek altın ve (1) adet gram altını aldıkları esnada suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahısların aynı vatandaştan havale yoluyla 260.000 TL daha para aldığı tespit edildi.

Dolandırıcılık mağduru şahsa 132.000 TL nakit para, (4) adet çeyrek altın ve (1) adet gram altını teslim edildi. Banka yoluyla gönderdiği 260.000 TL paranın iadesi için ise gerekli işlemler başlatıldı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şüphelilerden (1)’i tutuklanarak cezaevine gönderildi, (1) şüpheli şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.