Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri son bir hafta içerisinde düzenlendiği uyuşturucu madde operasyonlarında (15) şüpheliyi yakaladı.

Uyuşturucu madde elde etmek amacıyla yasadışı ekilen Kenevir bitkisinin mevsim itibari ile uyuşturucuya dönüştürüldüğü zaman olması dolayısıyla Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri özel bir çalışma başlattı. Jandarma ekipleri yasadışı ekime karşı bağ, bahçe ve ormanlık alanlarda drone ve narkotik köpeklerinin de katılımı ile yaptıkları araştırma sonucunda 9 İlçede (Tarsus 1, Erdemli 2, Mut 2, Bozyazı 1, Çamlıyayla 1, Gülnar 1, Toroslar 1, Mezitli 1, Silifke 1 ) 11 ayrı operasyon icra etti.

İcra edilen operasyonlar sonucunda (18) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanarak adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 2’si tutuklandı, 15’si tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 1 şüphelinin Jandarmadaki işlemleri ise devam ediyor.

Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan aramalarda (9.452) gram kubar esrar, (566) kök kenevir bitkisi, (13) gram kenevir tohumu, (4) adet hassas terazi, (17) adet uyuşturucu hap, (8) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı, (7.000) gram bandrolsüz tütün, (2400) adet filtre ve (1) adet tabanca ile suçtan elde edilen (12.000) TL paraya Jandarma tarafından el konuldu.