Trafik kurallarına uymak biz büyükler kadar çocuklarımız için de çok önemli. Büyüme çağında olan, özellikle 3-11 yaş aralığında çocuklarda tehlike kavramının henüz oturmamış olması, sokakları tehlikeli hale getiriyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz cami cami gezerek kuran kursuna gelen çocuklara emniyet kemeri, kask kullanımı, yaya geçidini kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, trafik işaretleri gibi konular hakkında eğitim verdi. Eğitimin sonunda çocuklara kırmızı düdük ile “trafik dedektifi” kimlik kartları dağıtıldı. Aldıkları eğitim sayesinde bilmediği kuralları öğrendiklerini söyleyen çocuklar, “Düdük ve kimlik kartı verilmesine de çok sevindik. Artık biz de bir trafik polisiyiz” dedi.

Trafikte karşılaşılan durumlara ilişkin uygulamalı örnekler de veren Personelimiz, “bu eğitimler sayesinde çocuklarda trafik bilincinin oluşmasına katkı sağlandığını, trafiğe çıkan anne ve babalarını da kursta edindikleri bilgiler sayesinde daha bilinçli olmaları yönünde uyardıklarını belirtti”.

Sevgili Çocuklar; Sizi Ailenizin Trafik Polisi İlan Ediyoruz. Bu Nedenle Anne ve Babanız Araç Kullanırken Kırmızı Işıkta Geçiyorsa, Hızlı Araç Kullanıyorsa veya Emniyet Kemerlerini Takmıyorlarsa Onları Mutlaka Uyarınız!