Mersin Büyükşehir Belediyesi Emekli Evi üyelerinin oluşturduğu Gönülden Sesler Korosu, Mezitli Kültür Merkezi’nde verdiği ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ konseri ile müzikseverlere keyifli bir akşam yaşattı. Üyelerin seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserlerine hep bir ağızdan eşlik eden sanatseverler konserden memnun ayrıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Emekli Evi üyelerinin oluşturduğu Gönülden Sesler Korosu, verdiği ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ konseri ile müzikseverlere keyifli bir akşam yaşattı. 

Emeklilerin ikinci baharını daha güzel ve kaliteli yaşayabilmesi için hizmet veren Emekli Evleri, çalışmalarına devam ediyor. Emekli Evi üyelerinden oluşan Gönülden Sesler Korosu da o çalışmalardan biri. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren sanatçıların destekleriyle oluşan koro, verdiği konserlerle hem kendileri keyifli vakit geçiriyor hem de dinleyenlerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Koronun son olarak verdiği konser ise Mezitli Kültür Merkezi’nde oldu. Düzenlenen ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ konseri ile katılımcılar müzik dolu bir akşam yaşadı. Türk Sanat Müziği eserleri seslendiren koro üyelerine, katılımcılar da hep bir ağızdan eşlik etti. Dolu dolu geçen akşamdan müzikseverler memnun ayrıldı.

YILDIZ: “MUHTEŞEM BİR KONSERDİ”

Konsere katılan Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, “Çok muhteşem bir geceydi, muhteşem bir konserdi. Özellikle böyle gönüllülerden oluşan bir koronun bu kadar emek etmiş olması taktire şayan bir durum. Büyükşehir Belediye Başkanımız nezdinde bu işe emek eden tüm ekibe teşekkür ediyorum Güzel bir geceydi” dedi.

YILDIRIM: “İÇİMİZ GÜZELLİKLERLE, ÇİÇEKLERLE DOLDU”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, konserin oldukça güzel geçtiğini ifade ederek, “Ülkemizde ve dünyada olumsuz olayların konuşulduğu bu günlerde kulaklarımızın pası silindi. İçimiz güzelliklerle, çiçeklerle doldu. Bunun için emek eden koromuza ve Büyükşehir Belediyemizin sanatçılarına teşekkür ediyorum” dedi.

ÖZEL: “HARİKA BİR SEYİRCİ, HARİKA BİR ATMOSFER VARDI”

Mersin Büyükşehir Belediye konservatuvarında solist ve Emekli Evi Koro Şefi Zeynep Özel, Emekli Evi üyelerinden oluşan koro ile güzel bir konser verdiklerini belirti. Amaçlarının emeklilerin; güzel ve kaliteli vakit geçirebilmesini, hayatın günlük sıkıntılarından uzaklaşabilmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Özel, “Gecemiz çok güzeldi. Koromuz zaten çok iyi, çok güzel. Sazlarımız Yine Büyükşehir Belediye konservatuarından arkadaşlarımız. Bizlere bütün şarkılarda eşlik ettiler. Harika bir seyirci, harika bir atmosfer vardı. Alkışlar her zamanki gibi bizi motive ediyor. Biz çok memnunuz” dedi. Emeklilerin yapılan etkinlikten son derece memnun olduğunu ve bu durumun da kendisini mutlu ettiğini kaydeden Özel, “Çünkü bunu bir iş olarak değil, severek yaptığım bir hobi olarak görüyorum. Emeklilerimizle birlikte saz sanatçısı arkadaşlarımız, koristlerimiz ve ben ortak güzel bir duyguda buluştuk” ifadelerine yer verdi.