default

Doğayla iç içe tatil arayanların en çok tercih ettiği alternatif tatil türleri arasında bungalov, glamping, karavan ve çadır yer alıyor. Mavi ile yeşilin buluştuğu Mersin Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı (Çamlık), Su Plajı ve Töbank Tesisleri alternatif turizm arayanların tercihleri arasında yer alıyor.

9 günlük tatil boyunca yoğun olarak çadır ve karavan turizmi tercih eden yaklaşık 40 binin üzerinde vatandaş Erdemli Belediyesi’nin konaklama yerlerini tercih etti. 9 gün boyunca tatilciler, Akdeniz’in mavi denizi, çam ormanları ve yeşiliyle Toros Dağları’nın güzelliğinin birleştiği yerde tatil yapmanın keyfini çıkardı. Yaz tatilinin başlamasıyla alternatif turizmi tercih eden vatandaşlar, doğa ile iç içe tatilin tadını çıkarmaya devam ediyor.

Doğa ile iç içe tatil arayan herkesi Erdemli’ye beklediklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara, “ Mersinimizin 321 km’lik sahili var. Biz de cennetten bir köşe olan Erdemlimizde üç farklı doğa ile iç içe tesisimiz var. 9 günlük tatil boyunca yaklaşık 40 binin üzerinde vatandaşımızı burada ağırladık, misafir ettik. Tabi bu tesislerimizde günü birlik yaklaşık 1200 çadır ve karavan hizmeti verdik. Sağ olsun vatandaşlarımız da yoğun bir teveccüh gösterdi. Cennetten bir köşe olan Erdemlimize bütün misafirlerimizi bekliyoruz. Mavi ile yeşilin buluştuğu cennetten bir köşe olan Erdemlimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Doğayı çok sevdiği için karavan tatilini tercih ettiğini ifade eden Ali Avcıoğlu , “ Bir defa doğayı sevmek özümüzde var, doğayı çok seviyoruz. Doğa ile bütünleşmek için de ya çadır ya da karavan. Önce çadırda başladık yıllarca çadırda kampımız oldu daha sonra karavan kampına yöneldik. Yani bir kademe işin lüksüne geçtik diyebilirim. Bu hayat yaşamı hissettiriyor, yaşadığımızı anlıyoruz” diye konuştu.

Karavan kampını çok sevdiğini ifade eden İrina Avcıoğlu, “Ben Erdemliyi seviyorum çok, deniz muhteşem, insanlar harika, çok arkadaşlar burada. Karavan çok seviyorum, çok çok rahat, hayat çok iyi” diye konuştu.

Öte yandan alternatif turizm tercih eden vatandaşlar (0324) 515 34 04 numara ve erdemliekoturizm.com.tr sayfasından rezervasyon yaptırabiliyor.