Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe sınırlarında hizmet veren fırın, patiseri ve pastane gibi işyerlerini; genel temizlik, hijyen, gramaj, üretim ve son kullanma tarihi, işyeri açma ve çalışma ruhsatı yönünden denetledi.

Halkın sağlığı, huzuru ve esenliği için 7/24 çalışan Akdeniz Zabıtası; Zeytinlibahçe, Burhan Felek, Sait Çiftçi ve İstiklal Caddeleri gibi kentin en işlek bölgeleri üzerinde faaliyette bulunan ve gıda üretimi yapan fırın, patiseri ve pastane gibi işletmeleri denetledi.

Zabıta Müdürü Sabri Aytonğ’un da katıldığı denetimlerde ekipler; işyerlerinde özellikle genel temizlik ve hijyen, gramaj, üretim ve son kullanma tarihi, işyeri açma ve çalışma ruhsatı yönünden kontroller gerçekleştirdi. Ekipler, cezai işlem gerektirecek herhangi bir olumsuzluğa rastlamazken, bazı eksikleri görülen işyeri sahiplerine yasal uyarılar yapıldı.

Denetimlerde, özellikle çalışırken eldiven veya bone eksiği görülen fırın ve patiseri çalışanları ile buna izin veren işletme sahipleri uyarılıp, bu konuda daha dikkatli olmaları yönünde ikaz edildi. Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; vatandaşların sağlığı, huzuru ve esenliğini korumak amacıyla, gıda üretimi ile satışı yapan işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerini aralıksız şekilde sürdürecek.