Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan; Huzurkent Bahşiş ile Adnan Menderes Mahallelerinde hizmet veren Kültür ve Sanat Evleri’ni ziyaret ederek kursiyer kadınların yılsonu etkinliğine katıldı, kreş ve oyun sınıfına katılan minik çocukların heyecanını paylaştı.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı kültür ve sanat evleri üretmeye, biçki, dikiş ve nakış, takı tasarım, kuaförlük ve daha birçok alanda Akdenizli kadınları sosyal ve ekonomik hayata katmaya devam ediyor.

Huzurkent Bahşiş ile Adnan Menderes Mahallelerinde hizmet veren Kültür ve Sanat Evleri’ni ziyaret eden Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan ve Meclis üyeleri, kursiyerlerin yılsonu etkinliği kapsamında ortaya çıkardığı el emeği, göz nuru eserleri inceledi, kreş sınıfındaki miniklerle de yakından ilgilendi.

“KADINLARIN GÜCÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK”

Ziyaretine ilişkin bir değerlendirme yapan Eş Başkan Nuriye Arslan; “Akdenizli kadınlar, kendi çabalarıyla, el emekleri ve göz nuruyla yaşama tutunmaya çalışıyorlar. Kadınların gücünü bugün burada bir kez daha gördük. Bu da elbette bizim için çok anlamlı ve değerlidir. Biz kadınlar biliyoruz ki toplumda kadınlar hep ötekileştirilmiş, kadının emeği görülmemiş ve karşılığını da ne yazık ki alamamıştır” dedi.

“KÜLTÜR EVLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ”

Sözlerini; “Hem ilkesel olarak kadın eşitliğini esas aldığımız bir noktadan hareketle hem de belediye olarak görevimiz gereği, kadın emeğini ortaya çıkarıp görünür kılan, kadın emeğinin hak ettiği değeri alması için elimizden gelen çaba ve mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz” şeklinde sürdüren Eş Başkan Arslan; “Kültür ve Sanat Evlerimize gelen kadınlarımız, burada öğrendikleri mesleki eğitim ve beceriler sayesinde aile bütçelerine bir nebze katkı sağlıyor. Bundan sonraki süreçte de mahallelerimizin ihtiyacı ve yurttaşlarımızdan gelen talepler üzerine kültür evlerimizin sayısını çoğaltarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.