Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Kastamonu Şube Başkanlığı görevine Cengiz Muhsiroğlu atandı.

TİNGADER Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, ülke genelinde teşkilatlanma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Titizlikle yaptığımız çalışmalar sonucunda Kastamonu Şube Başkanlığı görevine Cengiz Muhsiroğlu’nun atanmasını kararlaştırdık. Sayın Muhsiroğlu’nu ve yönetimindeki kurucu üye arkadaşları tebrik eder, başarılı faaliyetler dileriz” dedi.

Kurucu Başkan Cengiz Muhziroğlu yaptığı açıklamasında, “Çok sayıda görevimin ardından yeni bir halka olan TİNGADER’i de hizmet alanıma eklemiş olduk. Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER)Kastamonu Şube Başkanlığı olarak kuruluş kaydımızı yaptık. Bundan sonra da diğer çalışmalarımızı yaparak üye kayıtlarımıza başlayacağız” ifadesini kullandı.

Kastamonu’da internet medyası ve gazetecilik alanında yaşanılan sıkıntıları meslekteki arkadaşlarıyla birlikte çözmeye gayret edeceklerini belirten TİNGADER Kastamonu Şube Başkanı Muhsiroğlu şöyle devam etti:

“TİNGADER olarak il merkezimizde ve ilçelerimizde, tüm meslektaşlarımızı ve gazetecilerimizi kapsayan, onların sosyal, ekonomik, kültürel, insani ihtiyaçları, içeride ve dışarıda kamu, özel, tüzel kişiliklerde tanınabilirlik, imkân ve imtiyazına kavuşturulması, sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınması, iaşe, ibade ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması, özgür basın, demokratik basın, patronuna bağlı olmayan basın, emireri olmayan basın ana hedeflerimiz arasındadır. Yılmadan, yorulmadan, ürkmeden, korkmadan bu hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.

YARINLARI HEDEFLİYORUZ

Bizler basın mensupları olarak yarınları hedefliyoruz. Mademki basın halkın hür sesi ve nefesidir o halde yarınlarda bu yolda önce yaşanan sıkıntılarımızı aşarak bu meslekteki en iyi seviyeye gelmek için uğraşacağız. Bundan hareketle dayanışma duygusunun, millete ve vatana hizmet duygusunun bir basamağı da, ülkeye kendi alanlarında hizmet veren asil yüreklerle yolumuza devam edeceğiz. TİNGADER olarak tek düsturumuz insana hizmet noktasındadır. Bu hizmetleri yaparken aydınlık, çağdaş, adaletli ve insan haklarına saygılı bir yolculuğumuz olacak.

MEDYA ÖZGÜRLÜĞÜ ZARURETTİR

Basın özgürlüğü, medya özgürlüğü hepimizin refahı için gerekli hatta zarurettir. Herkes için özgürlük kıymetli bir tercihtir. Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşların haber alma hakkının korunması demokrasinin işlerliği açısından da hayati önem taşımaktadır. Basın ve medya özgürlüğü demokrasinin de gereğidir. Ülkesinin ve insanlığın meselelerini takip edebilen, söz söyleyebilen, katılımcı, gerçeklerden kaçmayan bir toplum ancak özgür, şeffaf, hakkaniyetli medya organlarıyla mümkündür. TİNGADER, bize, kurucu üyelerimize ve yapacağımız yeni üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun, İnşallah güzel ve kalıcı görev ve hizmetler yapmak da nasip olsun. Bu görevi veren Genel Merkezimize, benim ismimi veren meslektaşımız Abdulkadir Akın’a ve bu konuda destek ve katkılarını esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER)Kastamonu Şube Başkanlığı Kurucu Başkan Cengiz Muhziroğlu, Kurucu Üyeleri Sabahattin Büyükoral, Fatma Bölükbaş, Yılmaz Acar Davut, Ahmet Çelimli ve Vahdet Büyükoral tarafından kuruluşu gerçekleştirildi.