Mersin Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü haberi :

“Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Nefesli ve Vurma Çalgılar Trombon Ana Sanat Dalı eğitmeni Öğr. Gör. Murat Atalayer’in öğrencilerinden Cem Tuncay Altunay, her yıl Londra ‘da düzenlenen farklı iki uluslararası müzik yarışmalarında ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazandı.

Cem Tuncay Altunay, dünyanın her yerinden farklı yaş ve enstrüman kategorilerinde müzisyenlerin her yıl klasik müzik alanında yeteneklerini sergiledikleri ve online olarak düzenlenen Londra Uluslararası Müzik Yarışmasında ‘Genç Sanatçı’ kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Genç sanatçımız ayrıca yine her yıl Londra’da piyano, yaylı çalgılar, nefesli çalgılar, oda müziği ve vokal dallarında online olarak düzenlenen ve bu yıl 2 ila 10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen “Medici İnternational Music Competition”da da kendi kategorisinde üçüncülük ödülünü almayı başardı.

Bu iki önemli organizasyonda ülkemizi ve Üniversitemizi başarıyla temsil eden öğrencimiz Cem Tuncay Altunay’ı ve eğitmeni Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Nefesli ve Vurma Çalgılar Trombon Ana Sanat Dalı eğitmeni H. Murat Atalayer’i tebrik ederiz.”