Kurulduğu 2020 yılından beri sürekli ilerleme kaydeden TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği), Türkiye’yi Bölge Sorumluluk alanlarına ayırarak eksik illerdeki şubeleri de tamamlama aşamasına geldi.

Aktif olmayan ve tüzüğüne ters düşen bazı illerde yeniden yapılanmaya giden TİNGADER, Türkiye’deki temsilcilikleri Şube Başkanlıklarına dönüştürmeye karar verdi.

Yüksek İstişare Kurulu, Bilim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Kadınlar Kurullarını aktif hale getiren TİNGADER ‘in şubeye çevrilen temsilciliklerle yeni kurulan İl Şube Başkanlıkları arasında; Denizli, Gaziantep, Antalya (Alanya, Manavgat), Bursa, Manisa, Ankara, Erzurum, Konya, İstanbul, Afyonkarahisar (Dinar, Emirdağ, Bolvadin, Şuhut, Çay), Giresun, Aydın, Muğla, Ordu, Sinop, Trabzon, Diyarbakır, Adıyaman, Aydın, Muğla (Fethiye, Marmaris, Bodrum, Datça), Burdur (Bucak, Gölhisar), Kayseri, Kastamonu, Gümüşhane, Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Uşak, Bolu, Edirne, Kırıkkale, Tekirdağ, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Artvin, Muş, Siirt, Çorum, Malatya, Elazığ, Van, Hatay ve Bitlis gibi il ve ilçeler bulunuyor.

YENİ YAPILANMA DÖNEMİ

Marmara İlleri Bölge Başkanı Cebrail Elmas, Ege Bölge İlleri Başkanı Nilgün Kasap’tan sonra Karadeniz, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’ne de yeni atamalar yapıldı.

Bu atamalara göre, TİNGADER Kadın Kolları Başkanı da olan Nur Kılıç; Karadeniz İllerinden Sorumlu Bölge Başkanlığına, Mersin İli Şube Başkanı Harun Arslan; Akdeniz İllerinden Sorumlu Bölge Başkanlığına, Şanlıurfa Şube Başkanı Şahban Kılıç; Güneydoğu Anadolu İllerinden Sorumlu Bölge Başkanlığına, Malatya Şube Başkanı Kazım Erayabakan ise Doğu Anadolu Bölgesi İllerinden Sorumlu Bölge Başkanlığına getirildi.

Münhal bulunan İç Anadolu Bölgesi için de önümüzdeki günlerde görevlendirme yapılacak.

ÖDÜL TÖRENİMİZ ANKARA’DA

TINGADER Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, hiçbir zaman hazıra konmadan, kısa zamana büyük emekler, yoğun faaliyetler sığdırarak bugünlere geldiklerini belirterek şunları söyledi:

TINGADER, Türkiye’nin en güçlü basın sektörleri arasında olma iddiasıyla çıktığı yolda dev adımlarla ilerliyor.

2022 Mart ayında İstanbul’da düzenlediği ‘TİNGADER ONUR ÖDÜLÜ’ töreninin ikincisi, 2023’ün ilk aylarında Ankara’da ve çok kapsamlı olarak yapmayı düşünüyoruz.

Ayrıca yeniden yetkilendirilerek büyük bir basın ordusu ile kurulma aşamasına gelen TİNGADER İSTANBUL İL ŞUBE BAŞKANLIĞI’nın tertiplemeyi düşündüğü etkinlik için hazırlıkların son hızla devam ettiğini başta değerli TİNGADER AİLESİ ve kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.”